PÁNI BREKOVA.

Za zvyškami hradných múrov sa skrýva veľa životných príbehov. PÁNI BREKOVA je séria životopisov osobností, ktoré súviseli s hradom Brekov.

Páni Brekova I., György Drugeth de Homonna je publikácia o jednej z najznámejších osobností svojej doby. Juraj III. Drugeth bojoval o svoje životné šťastie v Uhorsku v rokoch 1583-1620.Ilustračné video z miesta hrobu Juraja III. Drugetha a jeho manželky. Viac o ich živote a smrti sa dozviete z publikácie Páni Brekova I.Video z kúrie, ktorú dal postaviť Juraj III. Drugeth. Postavil ju po smrti svojej svokry "Bátoryčky". Viac o jeho živote a smrti sa dozviete z publikácie Páni Brekova I.V zaujímavom filme BATHORY (Juraja Jakubiska) bola aj postava Juraja III. Drugetha. Na obrázku z filmu je to ten v strede. Vpravo je palatín Thurzo. Vo filme je vykreslený Juraj ako negatívna postava.Páni Brekova II., György Széchy de Rimaszécs je druhá v sérii Páni Brekova. Publikácia je o majiteľovi hradu, ktorý bol v roku 1625 zavraždený práve pod hradom Brekov. Aj keď hrad vlastnil pomerne krátku dobu, zanechal na ňom svoju stopu.

 
Ruiny stredovekého hradu   
 

Brekovský hrad na facebooku

Vstup na hrad:
Hrad Brekov je aj napriek prebiehajúcej rekonštrukcii otvorený pre verejnosť.
Vstupné dobrovoľné

Prístup na hrad:
Na hrad sa dostanete po žltej turistickej značke, ktorá vedie od železničnej stanice v obci Brekov až priamo na hrad Brekov.Publikácie si môžete zaobstarať priamo na hrade Brekov alebo objednaním formou dobierky. Cena za publikáciu je 4 EUR.
Email:brekov@brekov.eu

Hradné múzeum:

Hradné múzeum sa nachádza na hradnom kopci tesne pod hradom Brekov.